Op.Dr. Kutlugül Yüksel Soruları

Op.Dr. Kutlugül Yüksel Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Op.Dr. Kutlugül Yüksel Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Op.Dr. Kutlugül Yüksel Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • İlaç Kullanmak İçin Gelecek Ayı mı Beklemeliyim?

  İyi günler hocam, ben erkek arkadaşımla adetim bittikten 2 veya 3 gün sonra ilişkiye girdim. İlaç kullanabilmem için bir dahaki ayı beklemem gerekiyormuş. O zamana kadar geç olmaz mı veya nasıl bir yol izleyebilirim? Bu konuda acilen yardıma ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Adet Dönemim Gecikti. Hamile Olabilir miyim?

  Merhaba, 30 gün önce erkek arkadaşımla, sürtünme yoluyla ilişki yaşadım ve erkek arkadaşım kalçalarımın arasına boşaldı. İlişkiden sonra beklediğim tarihte, normal bir şekilde adet oldum. Adetin 10. gününde sol yumurtalık tarafımda ağrıyla beraber akıntımın olduğunu farkettim. Ve şu an adetim gecikti. Hamile olma ihtimalim var mı? İdrar testi doğru sonuç verir mi? Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Kızlık Zarı Bozulduğunda Ne Kadar Kan Gelir?

  Merhaba, ilk ilişkiden sonra kızlık bozulduğunda ne kadar kan gelir? Bunun bir ölçüsü var mıdır? Teşekkür ederim.

 • Labioplasti Operasyonu Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Merhaba, ben 2 kez kürtaj geçirdim. Vajinamda genişleme oldu. Labioplasti diye bir operasyon duydum. Bunun hakkında kısa bilgi istiyorum sizden. Bir de fiyat olarak bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 • Rahim Ağzında Yara Var. Spiral Takılması Sakıncalı Olur mu?

  Merhaba, 2 ay önce sezaryen doğum yaptım. Spiral taktırmak için aile planlamasına gittim. Hemşire, rahim ağzında yara ve içe doğru kanama olduğunu söyledi, spirali taktı. Ne gibi zararları olur? Bilgi verirseniz sevinirim.

 • İlaç Kullanmadan Hamile Kalabilmem Mümkün mü?

  Merhaba, 29 yaşında, 1,5 yıllık evliyim. 5 ay öncesine kadar (Diana 35) ilaç yardımı ile korunduk. Şimdi çocuk istediğimiz için doktor yardımı almaya gittiğimizde bir takım testler yapıldı. Doktorum sonuçlar belli olana kadar, 5 gün kullanımlı yumurtlama dönemini hızlandırıcı ilaç verdi, ben kullandım. Eşimin sperm sayısı: 84x10'6 Lökosit: 0,4x10'6 İleri Hızı: %15 İleri Yavaş: %20 Yerinde Hareketli: %10 Hareketsiz: %55 çıktı. Doktor I-Proxeed Plus isimli 3 aylık ilaç verdi ama bu ilacın bize bekleme süresi sonunda nasıl bir etkisi olduğu açıklanmadığı için eşim kullanmak istemiyor. İlaç takviyesi almadan değerleri yükseltmek mümkün mü? Ne yapmalıyız?

 • Sezeryan İçin 9 Ay Beklemek Gerekir mi?

  Merhaba, kaçıncı haftada sezeryan olmak gerekir ve 9 ay beklemeden sezeryan olabilir mi?

 • Adet Düzensizliği Gebelikte Problem Olur mu?

  Adet düzensizliği için neler yapabilirim? 4 aylık evliyim, hamilelikte bir problem olur mu?

 • Çocuk Sahibi Olmak İstiyorum Ancak Aşırı Kilom Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  İyi günler, 2,5 yıllık evliyim. Yumurtalık kisti ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra çocuğunuz olabilir dendi. Bende ve eşimde bir problem çıkmadı. 34 yaşındayım, fakat aşırı kilom var. Size muayene olmak istiyorum. Bartın da oturuyorum. Bazı doktorların acayip kilo takıntısı var. Siz de öyle misiniz diye öncelikle onu sormak istiyorum.

 • Kızım Akdeniz Anemisi Taşıyıcısıymış, Bu Durum Tehlikeli mi?

  Merhaba 9 aylık bir kızım var ateş sonucu doktora gittik kan tahlili yapıldı kanı 9.3 çıktı. Demir tahlili istendi ve Ferritin Sonucu 36.4 - Iron 72 - Tıbc 286 - %Saturatıon 25 - C-Reactıve Pron 30. Demir değeri normal dendi sadece kan eksikliği olduğu ve Akdeniz Anemisi taşıyıcısı denildi bende ve eşimde var mı bilmiyoruz hemoglobin elektro yapılması gerekiyormuş, hangimizden aldığı öğrenilmesi içini. Kızımda sadece huzursuzluk ve iştahsızlık var endişe ediyorum nasıl bir tedavi uygulanmalı, korkmalı mıyım? İlik falan gerek yok dimi bunlara? Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler.

 • Göğüsüm de Şişlik ve Beze Var, Omzumdaki Benzer Belirtilerle İlgili Olabilir mi?

  Merhaba, ben 43 yaşındayım ve sağ göğüsüm de bir sertlik oluşuyor ara ara ağrı vermiyor ama hafif şişlik ve beze gibi bir sertlik oluşuyor. Son günlerde omzumda bir ağrı var, omzumda da beze gibi bir şey var bu ağrının nedeni göğüsüm ile alakalı olabilir mi? Neden göğüste sertlik şişme olur bunun hakkında bilgilendirirseniz sevinirim...

 • Aşılama Nasıl Yapılıyor?

  Merhaba hocam ben Sude sorumu cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Benim 1 çocuğum var ikinciyi düşünüyoruz demiştim. Sizin önerilerinizi dinleyeceğim ve aşılama yaptırmayı da düşünüyorum fakat hiç bir bilgim olmadığından çok korkuyorum. Aşılama nasıl uygulanıyor söylerseniz ve beni biraz aydınlatırsanız bu konuda çok memnun olurum. Çok teşekkür ederim.

 • Hamile Kalmak İçin Nasıl Bir Tedavi Olmalıyım?

  25 yaşındayım bir çocuk annesiyim çocugum 5 yaşında ve ikinci çocuk düşünüyorum. Ama adet düzensizligim var. 13 aydan bu yana korunmuyoruz 8 ay tedavi gördüm bir sonuç alamadım. Doktorlar hiçbir sorun olmadığını söyledi. Şimdi ne yapmamı tavsiye edersiniz?

 • Nişanlım Bir Damla İçime Boşaldı, Hamile Kalma Olasılığım Nedir?

  Merhaba. Ben adetimin bittiği günün akşamı nişanlımla birlikte oldum. Farkında olmadan bir damla içime boşaldı fakat ben hemen kalkıp soğuk suyla yıkadım. Hamile kalma olasılığım ne kadardır? Lütfen yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

 • Kızlık Zarı Tam Bir ilişkiye Girmeden Yırtılabilir mi?

  Hocam ben kız arkadaşımla tam bir ilişkiye girmedim sadece sürtünme yoluyla. Ama kız arkadaşımdan kahverengi tonlarında birde sanki bir et parçası gibi bir şey geldi. Bunun kızlık zarıyla alakası var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Cildimdeki Sivilceler ve Lekeler İçin Ne Yapabilirim?

  Merhabalar. Doktor hanım ben 18 yaşındayım. Cildimde sivilce lekeleri var ve bunlardan rahatsız olmaktayım. Kendimce uygulayabileceğim etkili çözümler var mı ya da bana sivilcelerden ve cilt lekelerinden kurtulmak için tavsiyeniz nedir? Cevabınızı bekliyorum teşekkürler.

 • Kan Tahlili Sonuçlarıma Göre İlaç Tedavisine Devam Etmeli miyim?

  Merhaba, Benim sorum feritin değeri ile kan sonucuna göre feritin 1.9 çıktı. Hemoglobin 10 bunun için ayrıca doktora gitmeme gerek var mı? Yoksa doktorun verdiği ferro sanola devam mı edeyim. Günde 1 tane alıyorum.

 • Gebeliğim Riskli Olduğu İçin Doktorum Amniosentez Yaptırmamı Söyledi, Sizce Yaptırmalı mıyım?

  Merhaba 17+4 haftalık hamileyim. 29.06.1974 doğumluyum ikinci hamileliğim.11 yaşında sağlıklı bir oğlum var. 2’li test sonucu 1/51000 3 lü tarama testi 1/6000 olarak belirlendi. Yaşım 35 olduğundan dolayı doktorum risk grubunda olduğumu ve amniyosentez yapılması konusunda karar vermemi istedi. Çok kararsızım test sonuçlarına göre 34 yaşında olsaydım düşünmezdik diyor. Bende çok azda olsa risk taşıdığı için korkuyorum. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

 • İltihaptan Dolayı Gebe Kalamıyorum. Neler Yapmam Gerekir?

  Merhaba, ben 10 aylık evliyim. Evlendiğimden beri ne zaman ilişkiye girsem sürekli yanma oluyor. Doktora gittim, sadece mantar olduğunu söyledi. İlaçları kullandım fakat hiçbir etkisini görmedim. İdrar yollarımda da iltihap var, hiç geçmiyor ve iltihaptan dolayı gebe kalamıyorum. Bunun için nasıl bir tedavi uygulanmalıdır?

 • Adet Düzensizliğim ve Aşırı Ağrım Var. Sorun Ne Olabilir?

  Merhaba hocam, ben 19 yaşındayım. Son birkaç aydır çok şiddetli şekilde adet ağrılarım oluyor. 3 ay önce, 2 ay boyunca, 1 ayda 2 kere kanamam oldu. Bir de normalde sarı renkte rahatsız edici kokusu olan akıntım oluyor. Ne sorunum olabilir? Önemli midir? Teşekkür ederim.

 • Hipertansiyon Hastasıyım. Gebe Kalmak Ne Kadar Tehlikeli?

  Merhaba, ben 29 yaşındayım ve 15 yaşımda Pyolonefrit geçirdiğim için o zamandan beri hipertansiyon hastasıyım. Bebek yapmak istiyorum ve tüm tetkiklerimi yaptırdım. Kalbim, böbrek çalışma fonksiyonlarım normal çıktı ancak buna rağmen gebeliğe izin vermediler. Şu an kullanmış olduğum bu 3 ilacı (Adalat Crona 60 mg, Inhibace Plus, Inhibace) bıraktığım taktirde, çok ciddi sonuçlarla gebeliğin son bulacağını söylediler. Çok ciddi riskler var biliyorum ama ben hamile kalamaz mıyım? İlginize teşekkür ederim.

 • Hamileyim ve Kahverengi Akıntım Oldu. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, 7 haftalık hamileyim ve kahverengi akıntım geldi. Endişeleniyorum. Ne yapmalıyım? Teşekkür ederim.

 • Adet Sırasındaki Mide Bulantım İçin Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, ben 16 yaşımdayım. Adet gördüğüm günlerde, özellikle 1. gün aşırı bel ve kasık ağrısı, mide bulantısı oluyor. Sıcak su koyarak kasıklarımdaki ağrı geçiyor, ağrı kesici ile de bel ağrım geçiyor. Fakat mide bulantısı çok fazla oluyor. Yemek yiyemiyorum, yediğim zaman da çıkarıyorum. Daha önceden düzensiz bir şekilde adet görüyordum, son 5 aydır düzene girdi. Mide bulantısının geçmesi için ne yapmalıyım?

 • Adetliyken İlişkiye Girilir mi?

  Merhaba, adetliyken ilişkiye girilir mi? Hamilelikte cinsel ilişki kaç aylıkken bırakılır?

 • İlaç Değişikliği Yapmamın Sakıncası Olur mu?

  Merhaba, Yasmin yerine Desolett kullanmamın bir sakıncası olur mu?

 • İkinci Doğumumun Normal Doğum Olması Mümkün mü?

  Merhaba, ilk doğumum sezeryan oldu. İkinci doğumun normal olmasını istiyorum. Bu mümkün mü?

 • Doğum Kontrol Hapları Düzenli Kullanıldığında Gebelik Riski Var mıdır?

  Merhaba, doğum kontrol hapları düzenli kullanıldığında gebelik riski var mıdır?

 • İlk Bebeğimi Aldırdım, Tekrar Bebeğimin Olma İhtimali Nedir?

  Merhaba, ilk bebeğimi aldırdım. İlk olduğu için ruhsal sağlığım çok bozuldu. Tekrar bebeğimin olma ihtimali nedir?

 • Hormon Tahlillerim Normal Fakat Adet Olmuyorum. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, ben 27 yaşında ve bekarım. Adet düzensizliğim için defalarca doktora gittim fakat sonuç alamadım. Hormon bozukluğuna bağlı yumurtalık tembelliği olduğu söylendi. Yaptırdığım hormon tahlillerinin hepsi normal çıktı. 9 aydır adet göremiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Kızlık zarı onarımı yapılıyor mu? Fiyat konusunda bilgi alabilir miyim?

 • Göğsümdeki Kistler Büyüme Yaptı. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, adet kanamalarım 10-15 gün çok yoğun oluyor. Doktor önce çikolata kisti olduğunu söyledi, sonra miyom olduğu ve rahim duvarının 16mm olduğu söylendi. Rahim duvarından parça alındı, olumsuz bir şey çıkmadı. Duvarın 9mm olduğu söyleniyor (şuan), fakat kanamalarımda çok az azalma oldu. Bu arada kan ilaçları ve başka ilaçlar kullandım. Şimdi doktorumu değiştirdim, 2 aydır orgametril kullanıyorum. Kanamalarım azaldı fakat göğsümdeki kistler büyüme yaptı. Ayrıca rahim ağzında yanma hissediyorum ve bazen sık tuvalete çıktığımda hafif pembe kan geliyor. Ne yapmalıyım? Hangi ilaçları kullanmalıyım? Kanamalarım ilacı kesince devam eder mi? Bu problemlerim ve tedavim yaklaşık 3 yıldır devam ediyor. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 • Rahim Ağzında Şişlik ve Sertlik Var. Kanser Olma İhtimali Var mı?

  Merhaba, adet düzensizlikleri, idrar yolu iltihabı ve rahim ağzına yakın bir yerde şişkinlik ve sertlik oluştu. Nedenleri neler olabilir? Ya da kanser olma ihtimali var mı?

 • Kızlık Zarı Dikimi İçin En Uygun Zaman Evlenmeden Ne Kadar Öncedir?

  .Merhaba, kızlık zarı dikimi evlenmeden ne kadar önce yapılmalıdır?

 • Kaç Haftalık Gebelikte Kürtaj Yapılabilir?

  .Merhaba, kusma-bulantı şikayetleri nedeniyle eşimle doktora başvurduk. Ultrason ve tahliller sonucunda 1,5 haftalık hamile olduğunu öğrendik. Kürtaj yaptırmak istiyoruz. 1,5 hafta kürtaj için erken mi? Bir de doktor şırıngayla alacağını söyledi. Böyle bir yöntem var mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

 • Spermlerim Aşılama İçin Uygun mudur?

  Merhaba, benim aşılama işlemi için verdiğim semen örneği sonuçlarımı gönderiyorum size. Sonuçları yorumlamanızı ve önerilerinizi rica ediyorum. (1. Yıkama Öncesi: Likefaksiyon Süresi: 240 Dk. Miktar 2 Ml Sayı: 28 Milyon Hızlı Lineer: %52 Yavaş Non Lineer: %16 İmmotil: %24. - 2. Yıkama Sonrası: Miktar 1 Ml Sayı: 7 Milton Hızlı: %72 Yavaş: %8 İmmotil: %15.)

 • 4 Yıllık Evliyiz, Çocuğumuz Olmuyor. Ne Tavsiye Edersiniz?

  Merhaba, 4 yıllık evliyiz ve çocuğumuz olmuyor. Yumurtalığımda endometriosis var. Adetlerim düzenliydi fakat geçen ay erken ve çok az oldum. Bu ay normal gününde ve yine çok az oldum. Gebelikten şüphelenip adet günü idrar testi yaptırdım, negatif çıktı. Acaba adetimin az oluşunun sebebi ne olabilir?

BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Namık Kemal Üniversitesi Kovid-19'a karşı laboratuvar çalışmalarına başladı
Cumhuriyet Üniversitesi "video laringoskop" cihazı geliştirildi
İvermectin nedir? İvermectin ilaç ne işe yarar? Ivermectin yan etileri
Bursa'da koronavirüsü yenen çift alkışlarla taburcu edildi
Bursa Teknik Üniversitesinden yıkanabilir maske kumaşı
Prof. Dr. Kayhan tarih verdi: "Kurallara uyarsak haziran gibi normale dönebiliriz"
Bursa Teknik Üniversitesinden yıkanabilir maske kumaşı
"Yaşlılara grip ve zatürre aşısı yapılmalı"
Bursalı çift, 1 haftada korona'yı yendi!
Koronavirüs aşısı için çalışan Prof. Dr. Ovalı'dan heyecanlandıran paylaşım: 23 Nisan için sözleştik
Koronavirüs sonrası çocuklarda obezite artabilir

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]