Doktorlar 'imkansız' dedi, müjdeli haberi Diyarbakır'da aldı

Mardin'de yaşayan Adalet Baran'a erken menopoz teşhisi konuldu. Gitmediği doktor kalmayan Şengül, doktorların "imkansız" demelerine rağmen Diyarbakır'da gördüğü tedavinin ardından müjdeli haberi alarak gebe olduğunu öğrendi.

Mardin'de yaşayan 30 yaşındaki Adalet ve Vedat Baran çifti, çocuk sahibi olmak için Türkiye'nin birçok ilinde çalmadık kapı bırakmadı. Başvurduğu kliniklerde olumsuz sonuç alan çifte doktorlar çocuk sahibi olmalarının imkansız olduğunu söyledi. Doktorların "Evinize gidin çocuk sahibi olmanız imkansız " sözüyle Baran, tam umudunu kaybetmişken, arkadaş tavsiyesi ile Diyarbakır'a gelip Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer'in yanına gitti. Yapılan tetkiklerde erken menopoz teşhisi konulan Baran'a yumurta güçlendirme ve yumurta detoks tedavisi uygulandı. Baran, yaklaşık 3 aylık tedavi sonrası erken menopozu atlattı. Yumurta güçlendirme ve yumurta detoks tedavileriyle menopozdan kurtulan Baran, kendiliğinden spontane gebe kaldı.

Gebe kaldığına inanmayan Adalet Baran, Prof. Dr. Çoksüer ve ekibine teşekkür etti. "Erken menopoz, PRP ile son buldu " Yıllardır çocuk hasretiyle gitmediği yer kalmayan Adalet Baran'ın erken menopoz teşhisi üzerine doktorların çocuk sahibi olmasının imkansız dediğini aktaran Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer, hastayı erken menopozdan PRP ve yumurta detoks tedavisi ile kurtardıklarını söyledi. Prof. Dr. Çoksüer, "Adalet Baran erken menopoz teşhisi ile kliniğimize geldi, yani hasta hiç adet görmediği için bize başvurdu. Hasta birçok kliniğe başvurmuş, yapılan tahlillerde hastanın menopozda olduğu ve artık tedavinin imkansız olduğu yönde bir kez tüp bebek yapılmış fakat yumurta gelişememiş. Başka bir klinik ise aşıla için ilaç vermiş ama oda geliştirememiş. Hastaya gidin evinizde oturun artık imkansız olduğu söylenmiş.

Hasta yıllardır umutsuz bir şekilde evinde oturuyordu, bir arkadaş tavsiyesiyle kliniğimize geldi. Bizde muayenemizi yaptık, hastanın FSH 40'larda ve artık menopoz teşhisi koyduk. Erken menopozda olan hastalara tüp bebek yapamıyoruz, biz ilk önce hastaya yumurtalarını güçlendirme PRP ve yumurta detoks tedavisi verdik. Yumurtaları gençleştirmek için yumurtaların içerisine ve rahime PRP enjeksiyonu ile ikili PRP tedavisi yaptık. İkili PRP tedavisinden sonra hasta 3'üncü ayında kendiliğinden spontane gebelik elde etti.

Buda bizim için mutluluk kaynağı, erken menopozdaki hastalar için bir umut ışığı olduğu gösteriyor. Rabbim çocuk sahibi olmak isteyen herkese bu mutluluğu tatsın diliyorum " dedi. Doktorlar "imkansız " demişti Mardin'den gelen ve 30 yaşında olan Adalet Baran, başvurduğu doktorların birçoğunun çocuk sahibi olmasının imkansız olduğunu ve evlerine gidip oturmalarını söylendiğini aktardı.

Baran, "Birçok doktora gittim bazıları çocuğun olur bazıları olmaz dedi, en son bir doktora erken menopoza girdiğimi söyledi. Bir tane hoca bizi Hakan hocaya yönlendirdi, bende geldiğimde ilk olarak Hakan hoca Allah'tan umut kesilmez dedi. PRP uygulaması yapıldı, uygulamadan 3 ay sonra gelip test yaptım. Bana hamilesin dedi şok oldum, bende olamaz dedim bütün hocalar olmaz demişlerdi dedim.

Bir başarı olmuş Allah verdi, dilim tutuldu çok heyecanlıyım. Birçok doktor imkansız dedi Diyarbakır'a geldim başarılı oldu " diye konuştu. "Günler geçmiyor " Adalet Baran'ın eşi Vedat Baran ise bebeklerini kucaklarına alacakları günü saydıklarını ve günlerin geçmediği dile getirdi. Baran, "Hakan hocaya gelmeden önce çeşitli doktorlara gittik, bize umut olmadığını ve evimize gitmemizi söylediler. Daha sonra Hakan hocanın yanına geldik, Allah'tan umut kesilmez dedi, önce Allah'a sonra bana inanın dedi bizde inandık. Allah'a şükürler olsun ilerde inşallah bebeğimizi kucağımıza alırız. Anlatılmaz bir his çocuğumu kucağıma almak için gün sayıyorum ama geçmiyor " şeklinde konuştu.

6.8.2019 1 - 40589

İlgili Diğer Yazılar
Emzirmek  bebeğin özgüvenini artırıyor!
Emzirmek bebeğin özgüvenini artırıyor!
Alanya
Alanya'da anne adayları bilinçli doğum yapacak
'Anne adayları hazır gıdalardan uzak durmalı'
Bebeklerde pişik sebebi;  kötü hijyen ve sıcak hava
Bebeklerde pişik sebebi; kötü hijyen ve sıcak hava
Doğum Uzmanı Emsal: "Gebelik yüzmeye mani değil"
Doğum Uzmanı Emsal: "Gebelik yüzmeye mani değil"
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Düzce'de alzaymır ve demans hastalarına GPS'li saat dağıtıldı
Çin Büyükelçisi, koronavirüs aşısının bulunduğunu ve Mart sonuna kadar hayatın normale döneceğini açıkladı
Koronavirüs: Türkiye'de son durum ne, hangi önlemler alındı?
İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda'da 12 yaşından küçük çocuklara idmanda kafa vurmak yasaklandı
Distemper nedir? Köpekte gençlik hastalığı neden olur? Distemper belirtileri nelerdir?
Son dakika: İran'dan gelen Türk şoför, koronavirüs şüphesiyle Mardin'de gözlem altına alındı
Pandemi nedir, koronavirüs pandemik hastalık ilan edilir mi?
Çin'de virüs sebebiyle karantina altına alınan adam binanın kolonlarına tutunarak kaçtı
Estetikte artık trend, doğal ve sağlıklı görünüm
ABD'de 18 aylık midilli first class uçtu
Covid-19: İtalya'da koronavirüs sonucu ölenlerin sayısı dörde yükseldi, Başbakan Conte 'Vaka sayısı...

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?

 

[Hata Bildir]