Estetikle Kalkık Burun İsteyen Kalmadı!

Acıbadem Sağlık Grubu'nun davetlisi olarak ülkemize gelen ve ABD'de 'ünlülerin estetikçisi' olarak tanınan, Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Akademisi Eski Başkanı Prof. Dr. Vita Qutela erkeklerin yüz estetiğine gösterdiği ilginin arttığını ve kadınlar kadar yüz estetiği yaptırdıklarını söyledi.

Estetikle Kalkık Burun İsteyen Kalmadı!

Acıbadem Sağlık Grubu’nun Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği “Estetik ve Plastik Yüz Cerrahisi’nde Yeni Yaklaşımlar” konulu sempozyumda, dünyanın en ünlü 3 estetik uzmanı,  Türk meslektaşlarıyla bir araya geldi. B

Prof. Dr. Vito Qutela, yine yüz estetiğinde dünyaca tanınmış bir isim olan Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Akademisi Başkanı Prof. Dr. Jonathan Sykes ve özelikle burun estetiğinde ses getirecek çalışmalara imza atmış Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi Başkanı Prof. Dr. Pietro Palma yüz estetiğindeki son trendleri anlattılar.

Acıbadem Kadıköy Hastanesi’nde gerçekleşen sempozyumda konuşan ve ABD’de ‘ünlülerin estetikçisi’ olarak tanınan, Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Akademisi Eski Başkanı Prof. Dr. Vita Qutela, tüm dünyada estetik yüz cerrahisi hakkında konuşmalar yapmak üzere davet edilen bir isim. Prof. Dr. Qutela, artık estetik operasyonlarda kadın ve erkek sayısının birbiriyle eşitlendiğini, sadece bazı operasyonlarda bu dağılımın farklılaştığını belirterek şunları söyledi:

Örneğin saç ekimi operasyonlarında hastalarımızın yüzde 75’ini erkek yüzde 25’i kadın. Burun ameliyatında ise durum tamamen farklı, çünkü burun estetiğini yaptıranların çoğunu kadın hastalar oluşturuyor. Yüzde yapılan estetik operasyonlarda ise kadın ve erkek oranının eşitlendiğini söylemek mümkün.

Sempozyuma İtalya’dan gelen konuşmacı, Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi Başkanı Prof. Dr. Pietro Palma, özellikle burun esteiğinde son derece başarılı çalışmalara imza atmasıyla tanınıyor. İtalya’da burun ve yüz estetiği üzerine çalışan Prof. Palma, burun estetiğindeki son yenilikler ve trendleri belirleyen en önemli isimler arasında yer alıyor.

Artık kadınların hokka burun istemediklerini, eskiden burun ameliyatlarında sınırlı bazı tekniklerin kullanılması nedeniyle hep birbirine benzeyen burunların ortaya çıktığını anlatan Prof. Dr. Palma, “Hokka burun yaptırmanın modası geçti. Biz estetik cerrahları artık gelişen ameliyat teknikleri sayesinde, her hastamıza özel burun yapıyoruz. Bu nedenle sokağa çıktığınızda birbirine benzeyen burunlar görmüyorsunuz. Bir kişinin yüzüne ilk baktığınızda önce gözlerine ve dudaklarına bakarsınız. Kötü yapılmış bir estetik operasyon sözkonusuysa, bunun tam tersini yaparsınız. Kişinin burnuna odaklanırsınız. Oysa güzel olanı, kişinin tüm yüz hatlarıyla uyumlu olarak yapılan estetik işlemdir” diye konuştu.

 

 

31.7.2011 - 9439

İlgili Diğer Yazılar
Erkekler Botoks mu yaptırır, BROTOKS mu?
Erkekler Botoks mu yaptırır, BROTOKS mu?
Burun Estetiği Neden Yapılır?
Burun Estetiği Neden Yapılır?
Saç Ekimi Nasıl Olur?
Saç Ekimi Nasıl Olur?
Burcunu Söyle Estetiğini Seç
Burcunu Söyle Estetiğini Seç
Simge ye örümcek ağı tekniği ile ameliyatsız estetik
Simge ye örümcek ağı tekniği ile ameliyatsız estetik
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]