Kamuda "Estetik Diş" Tedavisine İlgi

Kamu hastanelerinde geçen yıldan bu yana uygulanan "zirkonyum kaplama" tekniği sayesinde emekliler 108, çalışan SGK'liler 118 liradan başlayan fiyatlarla "bembeyaz" gülüşe sahip olabilecek.

Kamuda
Kamu hastanelerinde geçen yıldan bu yana uygulanan "zirkonyum kaplama " tekniği sayesinde emekliler 108, çalışan SGK'liler 118 liradan başlayan fiyatlarla "bembeyaz " gülüşe sahip olabilecek.

Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Esra Aladağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal yaşamda güzelliklerin "bir gülümseme " ile başladığını, bu nedenle "estetik diş tasarımının " büyük önem taşıdığını belirtti.

İmplant, diş beyazlatma, lazerle, diş eti cerrahisi ve son olarak da çok popüler hale gelen zirkonyum kaplamayı uygulamaya geçirdiklerini dile getiren Aladağ, vatandaşların en uygun fiyata estetik diş hizmetlerinden faydalanabildiğini kaydetti.

Aladağ, birçok ünlünün kullandığı zirkonyum kaplamanın, ışık geçirgenliği bulunduğunu, alerjik reaksiyon oluşturmadığını, biyouyumluluk sağladığını belirterek, "Bilgisayarlı yazılım teknolojisi sayesinde, küçültülmüş dişe son derece uyumlu olan bu uygulama, kurumumuzda emeklilere 108 liraya, SGK'lılara ise 118 liraya yapılabiliyor. Zirkonyum kaplama fiyatları bir tek diş için piyasada 400 liradan başlıyor, 2 bin liraya kadar ulaşabiliyor. Bugün kamuda sağlanan imkanlarla estetik bir gülüş hayal olmaktan çıktı. " dedi.

Esra Aladağ, kurumda zirkonyum kaplama hizmetini haziran ayında başlattıklarını söyledi.

"Sevgilisi veya eşi için güzel gülümsemek isteyenler var "

Zirkonyum kaplama tekniğini uygulayan Diş Hekimi Aykan Uyar ise hastaların genelde "fonksiyon kaybı " veya "estetik " gerekçelerle diş hekimi koltuğuna oturduğunu belirtti.

"Eşim, sevgilim dişlerimi beğenmiyor " diyen çok sayıda hastalarının bulunduğunu belirten Uyar, "Zirkonyum kaplama eskiden çok maliyetli bir işti, şimdi hastalarımız minimal ücretle isteklerine kavuşuyor. " diye konuştu.

Uyar, zirkonyum kaplama uygulamasının metal destekli kron köprü ile hemen hemen aynı sürede tamamlandığına işaret ederek, "Belki zirkonyum kaplama işlemi 1-2 gün daha uzun sürebilir, bir hafta ya da 10 günde tamamlanabilir. Ama sonuç tatminkar oluyor ve hastalarımız artık daha rahat hareket edebildiklerini söylüyor. " ifadelerini kullandı.

Öncesi ve sonrası çok farklı

Zirkonyum kaplama yaptıran 41 yaşındaki Gökhan Dumlupınar, 10-11 yaşında geçirdiği bir kaza nedeniyle üst dişlerini kaybettiğini, bu nedenle diş hekimine çok sık başvurduğunu dile getirdi.

Protezlerini yenilettiğini ve çok da memnun kaldığını dile getiren Dumlupınar, uygulama öncesi ve sonrasının hem estetik, hem de fonksiyonellik açısından büyük fark taşıdığını anlattı.

Dumlupınar, 3 dişine yapılan zirkonyum kaplama için 340 lira ödediğini, piyasada aldığı fiyatın ise diş başına 800 lira olduğunu kaydetti.

17.7.2018 - 34126

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]