Kılıçdaroğlu, Yaralı Gazzelileri Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaralı Gazzelileri ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti kurultayını toplayacağını belirterek "Meraklanmasınlar, ben kurultayı toplayacağım. (Tarihine) Onu arkadaşlarla görüştükten sonra karar vereceğim " dedi.

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Filistinli yaralıları ziyaret etti. Hastane çıkışında kendisine yönelik istifa ve kurultay çağrılarıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Basın toplantısı yapan arkadaşlara şunu söyledim, 'kurultayı toplamak istiyorsanız imzaları getirin ben hemen kurultayı toplayacağım' diye. Ama anlaşılıyor ki imza toplamakta biraz zorluk çekecekler. Meraklanmasınlar, ben kurultayı toplayacağım. (Tarihine) Onu arkadaşlarla görüştükten sonra karar vereceğim. "

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçiminin ardından açıklama yapmadığının hatırlatılması üzerine, "Bu kadar merak edildiğimi bilmiyordum doğrusunu isterseniz. Bir pazar günü evden biraz genel merkeze geç geldim, herkes 'Kılıçdaroğlu eve kapandı' dedi. Benim de herhalde yarım gün de olsa dinlenme hakkım var diye düşünüyorum " diye konuştu.

Seçim sonuçlarını değişik kanallarda, televizyon ve gazetelerde değerlendirdiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Ekmeleddin Bey, kendi üslubunu Türkiye'ye egemen kıldı. Barışık, iç dünyasında barışık, konuşurken ülkeye huzuru, güvenceyi, sigortayı vadeden bir üslup bıraktı. Bir başka aday sert söylemlerine devam etti. Sayın Demirtaş, o da demokrasi vurgusu yaptı, özgürlükler vurgusu yaptı. Ezilenlerin yanında olacağını, onları temsil ettiğini ifade etti. Sonunda Erdoğan kazandı, tabii kendisine başarılar diliyoruz " ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, tebrik etmek için Erdoğan'ı henüz aramadığına değinerek, "Eğer ortam uygun olursa, kullandığı üsluba bakacağız tabii, şu ana kadar toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir üslup kullanmadığını biliyorum. Bu üslubu kullanmadığı sürece zaten kendisiyle bir araya gelme şansımız yok " değerlendirmesini yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay çağrılarına ilişkin şunları söyledi:

"Biz, bu ülkeye demokrasiyi getiren bir partiyiz. Çok sesli bir partiyiz aynı zamanda. Ama parti disiplini denilen bir kurala da sıkı sıkıya bağlı olmamız gerektiğini de herkesin bilmesi gerekir. Bir arkadaşımız, Sayın İnce bugün bir basın toplantısı yaparak genel başkan olacağını ve böyle bir iddiası olduğunu, seçime gireceğini iddia etti. Bundan son derece memnunum. Bir arkadaşımızın genel başkan olmak için adaylığını koyması bizim partimizin ve demokrasimizin geleneklerinde vardır. Ben, asla ve asla 'neden genel başkan adayı oldun, ben burada oturuyorum' diye bir düşünce içinde hiç olmadım, olmam da doğru da olmaz zaten. Seçimler, eğer kurultayımız yapılırsa demokratik bir süre içinde yapılır. Daha önce basın toplantısı yapan arkadaşlara şunu söyledim, 'kurultayı toplamak istiyorsanız imzaları getirin ben hemen kurultayı toplayacağım' diye ama anlaşılıyor ki imza toplamakta biraz zorluk çekecekler. Meraklanmasınlar ben kurultayı toplayacağım "

- "Biz kurultayı toplayacağız "

Kurultayın tarihine, "Arkadaşlarla görüştükten sonra karar vereceğini " belirten Kılıçdaroğlu, olağanüstü kurultay yapılıp yapılmayacağı sorusuna, ''Elbette, ya delegelerin oylarıyla kurultay toplanıyor veya genel başkanın böyle bir yetkisi var. Genel başkan kurultayı toplantıya çağırabiliyor, Parti Meclisimiz bir yıl erteledi 2015 seçimleri dolayısıyla ama biz kurultayı toplayacağız. Hiç kimsenin endişesi olmasın " yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, kurultay takviminin çağrı yapıldığında netleşeceğini dile getirerek, olası bir kurultayda genel başkanlık konusunda "Kararı delegenin vereceğini " vurguladı. Kılıçdaroğlu, "Ben, hiçbir delegeye telefon edip 'bana oy verin' diye bir arayış içine girmeyeceğim. Her delegenin özgürce oy kullanmasını isterim. Her delege sağduyuyla gidecektir sandığa, oyunu kullanacaktır. Başka adaylar da çıkabilir, çıkmalıdır da sonuçta hep beraber yarışacağız " ifadesini kullandı.

Muharrem İnce'nin adaylığının "kendisini memnun ettiğini " belirten Kılıçdaroğlu, İnce'yi Grup Başkanvekilliğinden alma gibi bir düşüncesinin olmadığını kaydetti.

Kılıçdaroğlu ayrıca ziyaret ettiği Filistinli yaralılar hakkında da bilgi verdi. "Hastaların Türkiye'de tedavi edildikleri için çok mutlu olduklarını " aktaran Kılıçdaroğlu, "Biz de Filistin halkının yanında olduğumuzu ifade ettik, hallerini hatırlarını sorduk, umarım kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar " dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, yaklaşık yarım saat süren ziyaretinde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da eşlik ettik. Hastane Müdürü İbrahim Keskin ve diğer yetkililerden hastalar hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu, yaralı Filistinlilerle tek tek ilgilendi.

 

14.8.2014 - 15159

İlgili Diğer Yazılar
"Yeni normal" alışkanlıkları değiştirecek!
"Yeni normal" alışkanlıkları değiştirecek!
Türk doktor buluşuyla İngiliz Kraliyet Akademisi
Türk doktor buluşuyla İngiliz Kraliyet Akademisi'nden destek aldı
Restoranlardaki menülerde enfeksiyon riski
Restoranlardaki menülerde enfeksiyon riski
Sebillere Dikkat! Sudan Gelen Tehlike
Sebillere Dikkat! Sudan Gelen Tehlike
Konuyla İlgili Sorular
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]