Koah'a Klarnet ile Dikkat Çektiler

KOAH'a klarnet ile dikkat çektiler Göğüs Hastalıkları Uzmanı Mustafa Demirel: "Kronik bronşit ülkemizde her 5 kişiden 1'inde gözüküyor"KAYSERİ - Melikgazi Hastanesi, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'na dikkat çekmek amacıyla nefesli çalgı klanert ile söyleşi düzenledi.

KOAH'a klarnet ile dikkat çektiler Göğüs Hastalıkları Uzmanı Mustafa Demirel: "Kronik bronşit ülkemizde her 5 kişiden 1'inde gözüküyor"

KAYSERİ - Melikgazi Hastanesi, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'na dikkat çekmek amacıyla nefesli çalgı klanert ile söyleşi düzenledi. Melikgazi Hastanesi tarafından KOAH Farkındalık Ayı'nda, KOAH'a dikkat çekmek amacıyla farklı bir etkinlik düzenlendi. Bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinlikte, önce Göğüs Uzmanı Mustafa Demirel tatafından söyleşi düzenlendi, ardından da nefesli çalgılardan klanert ile konser verildi. Etkinlik konuşan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Mustafa Demirel, Türkiye'de her 5 kişiden 1'inde kronik bronşitin gözüktüğünü kaydetti. Demirel, "Biz Melikgazi Hastanesi olarak KOAH Farkındalık Ayında farklı bir şey yapalım istedik. Hastalıklarla ilgili programlarda genelde hastalarla yapıyoruz ama biz bugün nefesli çalgılardan klarnet ile KOAH hakkında vatandaş ile bilgilendirme toplantısı yaptık. Kronik bronşit ülkemizde her 5 kişiden 1'inde gözüken, önemli bir ekonomik maliyeti olan ve geri dönüşümü olmayan, farkındalık yapılmasıyla birlikte hastalığın ilerlemesi önlenen bir hastalıktır. Kronik bronşit ülkemizde önemli sağlık problemlerinden biridir" ifadelerini kullandı. Kronik bronşitin Türkiye'de 3. en sık ölüm sebeplerinin başında geldiğini kaydederek, "Nefes darlığı, öksürük ve balgam şikayeti olan ve risk faktörleri ile temas eden bir hastalıktır. 40 yaşının üzerinde sık gözleniyor. Tanısı çok basit bir test ile 5 dakikada konulabiliyor. Tanı konulduktan sonra tedavinin başlaması ile birlikte bu hastalığın ilerlemesini önleyebiliyoruz" dedi.

23.11.2017 - 30113

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?

 

[Hata Bildir]